Kontrast:
Czcionka: A A A

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Fundacja Eko Textil od Was dla Was uruchomiła darmową Internetową Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego. Wypożyczalnia została zorganizowana i jest prowadzona dzięki funduszom pochodzącym od podmiotów zajmujących się działalnością związaną z pozyskiwaniem odzieży używanej i innych tekstyliów za pomocą mobilnych pojemników na odzież. Środki na konto Fundacji trafiają z przetworzonej odzieży używanej.

Oddając niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników oznakowanych logo fundacji lub czerwonego krzyża, każdy darczyńca staje się fundatorem, udzielając w bezgotówkowej formie realnego wsparcia.
Z Internetowej Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego mogą korzystać osoby niepełnosprawne, których stopień niepełnosprawności oraz rodzaj schorzenia umożliwia skorzystanie z danego rodzaju sprzętu. Ze Sprzętu mogą również korzystać osoby powracające do zdrowia po wypadkach lub innych zdarzeniach losowych.

Sprzęt jest wypożyczany nieodpłatnie. Wypożyczający pokrywa jedynie koszty kurierskie w łącznej wysokości 35,50 zł za dostarczenie i zwrot sprzętu do wypożyczalni!

Wypożyczyć można:

Wózki Inwalidzkie – umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Sprzęt jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany w domu oraz na zewnątrz.

Balkoniki rehabilitacyjne – ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Są wykonane z lekkich materiałów, ale jednocześnie stanowią solidną konstrukcję. Warto dodać, że balkoniki zaprojektowane zostały w taki sposób, aby łatwo dostosowywały się do tempa poruszania osoby użytkującej sprzęt.

Kule ortopedyczne – wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu i pomagają w utrzymaniu równowagi. Odciążają niesprawną kończynę. Kule ortopedyczne wykonane są z wysokiej jakości aluminium.

Rowery rehabilitacyjne – rowery te mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie
z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Dostępne są w trzech rozmiarach, w zależności od wagi 
i wzrostu użytkownika.

Chcąc wypożyczyć sprzęt należy dokonać zgłoszenia poprzez wniosek on-line widniejący na stronie fundacji Eko Textil, do której zostaniesz przeniesiony po kliknięciu tutaj.

Sprzęt wypożyczany jest na czas określony – 2 miesiące, 3 miesiące, 6 miesięcy. Wypożyczający ma możliwość przedłużenia okresu wypożyczenia sprzętu. W terminie nie późniejszym niż 7 dni przed terminem zwrotu należy dokonać zgłoszenia przedłużenia wypożyczenia wniosku.
Po więcej szczegółowych informacji kliknij tutaj.

Adres

Fundacji Eko Textil od Was dla Was,
Żurawia 1, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Godziny otwarcia, kontakt

pn - pt w godz. 8:00 - 14:00, Biuro Fundacji 48 600 811 976, Wypożyczalnia sprzętu 604 085 663, fundacja@ecotextil.pl