Kontrast:
Czcionka: A A A

Dziecko w rozwodzie - poradnik dla rodziców.

Rozstanie rodziców, ich rozwód, wyprowadzenie się z domu mamy lub taty są zwykle dla dziecka bolesnym przeżyciem. Zwłaszcza wtedy, gdy z jego perspektywy wszystko wyglądało dobrze i było przekonane, że mama i tata będą zawsze razem – razem z dzieckiem.

Podczas rozwodu dziecko jest świadkiem, a często uczestnikiem, wielu konfliktów naruszających jego poczucie bezpieczeństwa. Rodzice, skupieni na własnych problemach, najczęściej nie zdają sobie sprawy, jak silnie dziecko przeżywa wszystko, co się dzieje między nimi.

Zarazem to przede wszystkim rodzice mogą najlepiej pomóc dziecku przejść przez tę bolesną sytuację i ograniczyć strach, bunt, złość, żal czy poczucie winy. Rozwód rodziców niemal zawsze jest doświadczeniem negatywnym dla dziecka, nie zawsze musi jednak działać niszcząco.

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem, który pomoże dziecku i dorosłym przetrwać trudny czas rozwodu rodziców. W zakładce pliki znajdą Państwo poradnik dla rodziców powstały we współpracy Centrum Mediacji Partners Polska oraz Stowarzyszenie Rodzin Pelikan, finansowany przez Ministerstwo Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Ambasady Królestwa Niderlandów (MATRA/KAP Program) oraz środków Miasta Gdańsk.