Kontrast:
Czcionka: A A A

KORONABAJKI

Bajki są najlepszą formą do rozbudzenia dziecięcej wyobraźni, a także przełamania domowej nudy. Oprócz sprawdzonych od pokoleń bajkowych klasyków, mamy na rynku całe mnóstwo współczesnych bajek, na które warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza, jeśli są to bajki pióra psychologów i pedagogów. Uczą, bawią, wychowują i mogą być swego rodzaju terapią. Po więcej informacji na temat wielowymiarowego charakteru bajek zajrzyj do artykułu pt. „Bajkoterapia pomaga dzieciom i rodzicom”.

Projekt „Koronabajki” to inicjatywa przeznaczona dla wszystkich dzieci, którym trudno jest oswoić się z przygnębiającą rzeczywistością globalnej pandemii. Pomysłodawcą jest Grupa Akurat, którą  tworzą młodzi ludzie z całej polski. Część zespołu to wieloletni wolontariusze, pracujący z dziećmi w różnych sytuacjach życiowych. Stworzyli projekt z myślą o ożywieniu małego, domowego świata każdego dziecka i wsparcia go w odnalezieniu się w ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Zadbali o to, by Koronabajki poruszały problemy i zagadnienia, z którymi dzieci mogą się teraz mierzyć. Mamy nadzieję, że kolorowanki, bajki i filmiki okażą się pomocne.

Bajki przeszły weryfikacje psychologów, nauczycieli i pracowników społecznych z centrów pomocy rodzinie.

Zapraszam na stronę projektu i zachęcam do udostępnianiu materiałów tak by trafiły do jak najszerszego grona dzieciaków.

Materiały umieszczane są na profilu FB oraz kanale YouTube Grupy Akurat.